Ośrodek twórczy +KWA oraz QooQk inc. we współpracy ze StonkArts Prezentują..... STONKA
Tagi
RSS
piątek, 20 lutego 2015

Kukółeczka Kuka Intercorporation, niczym orkiestra z upadłej kopalni, nadal gra i działa! Wprawdzie transcendentne markety Stonka zostały już definitywnie zamknięte, ale Zielona Gęś XXI wieku jeszcze drga w pośmiertnych konwulsjach.

Dzisiaj opublikowaliśmy pierwszy od bardzo dawna scenariusz, "Książę Bezsensu". Zapraszamy i pozdrawiamy tych - chyba nielicznych - śmiałków, którzy jeszcze zaglądają do mauzoleum naszej twórczości przez duże tfu.

logogęsi

W najbliższym czasie zamierzamy opublikować aż pięć scenariuszy (jeszcze cztery). Radujcie się, bo to takie diabelnie dobre wiadomości są przecież zdrowe jak cholera :)

czwartek, 12 września 2013

Nareszcie! Oto kończymy Stonkę na wieki. Po czterech latach, QooQK inc. opuszcza ostępy Sieci. Ale zanim to nastąpi ŚWIĘTUJEMY!!! Choć nikt dokładnie nie pamięta kiedy powstała pierwsza karta Stonki, dziś na pewno ma już ona 4 lata!! HURRA!!!! !!! @%#%^&%#!!! Ale się wyszaleliśmy!

4 lata Stonki

Wszystkie tytuły książek o liczbie 4 (dla tych,którzy nie doczytali się ich na rysunku):

 • 1013 sposobów napisania liczby 4
 • Czwórka w dziejach świata
 • O "czterech pancernych i psie"
 • 444
 • Twój 4 raz
 • 4U
 • Liczby czterobjatowe
 • Czwarty rozbiór Polski
 • Księga liczenia do czterech
 • Cztery wrota
 • Czterech wspaniałych
 • Cztery słowa o IV symfonii Bethowena
 • Najmniejsze liczby złożone

Po tym uroczystym lokowaniu produktu pokazujemy ostatnie dwie spęcjalne ąferty:

Ostatnie Ąferty

...i kolejne, pożegnalne produkty...

gudbaj Stonka

Dopiero teraz możemy powiedzieć, że

end1

end2

Prezes QooQK inc. Uroczyście abdykuje i pozdrawia wszystkich swoich biernych fanów...

...tych których znał i tych których nie znał...

...tych których już może nigdy nie zobaczy i tych, z którymi przyjdzie mu się jeszcze użerać...

...tych którzy poczuli się urażenie i tych którzy się dowartościowali...

...a także tych, którzy zwyczajnie nie mieli nic lepszego do roboty poza czytaniem tych głupot.

 

THE END.

Kukółeczka Kuka Intercorporation 2009-2013

środa, 14 sierpnia 2013

Niestety jeszcze nie nadeszła czwarta rocznica powstania Stonki, więc trwamy w horym obowiązku (jest on tak chory, że napisałem przez "h") publikowania. Dziś niespodzianka! Ąferty Spęcjalne - które są zazwyczaj nadzwyczajne (ewentualnie beznadziejne). Na ogół unikamy Spęcjalnych Ąfert, ponieważ pismo prezesa QooQK inc. jest niedostatecznie czytelne, wola niektórych Czytelników zbyt słaba, a czas ograniczony. W ramach wyjątku przytwierdzającego regułę polecamy ekologiczny kalkulator, mechaniczną muchę i niezawodne mszyce dla zapalonych hodowców i kolekcjonerów:

 kalkulator, mucha i mszyce

Jak widać, przy Ąfertach, jak również wielu innych kartach wirtualnej Stonki, majstrował (znudzony) "mistrz fotomontażu".

Pozdrawia, szykujący się do opuszczenia pokładu, prezes QooQK inc.

środa, 17 lipca 2013

Oto kolejna porcja Stonki. Po Ogonie (czyli końcu Zielonej Gęsi XXI wieku) nadszedł czas jeszcze rzucić kolejne perły przed wieprza, czyli sześć niesamowitych produktów:

łaaaaa!!!

Powyższe oferty zostały zaprojektowane bardzo dawno temu, choć już po pamiętnym roku 2009, u samych początków Stonki.

Jeszcze tylko dwa miesiące do wielkiej, czwartej rocznicy sieci powstania Stonka!

Udanych wakacji życzy prezes Kukółeczka Kuka Intercorporation

czwartek, 27 czerwca 2013

Jako iż QooQK inc. jest już ponad powszechnym systemem oświaty, przerwa wakacyjna nie będzie celebrowana w zwykły sposób. Precz z całą tę pompą. Oto pojedyncza karta Stonki:

Ten Tego W Tamto

Niniejsza odsłona jest może słaba technicznie, ale ważne że w ogóle jest. Stonka jest jak łańcuch: nie można jej pchać, trzeba ciągnąć. Dzisiaj, ciągnąć jak żółw ociężale machinę piarową Stonki przebiliśmy się daleko poza trzy lata publikacji internetowej, aby móc w czwartą roczniczkę istnienia projekciku wywiesić białą flaszkę.

Przedstawione produkty mają długa i prymitywną brodę. Być może prezes przedawkował wtedy proszek "Tosia".

U schyłku papierowej wersji Stonki QooQK inc. reklamowała Goosweek's Goomods Factory jako dystrybutora plansz do World of Goo. Dziś reklamuje pierwszą polską wersję językową fenomenalnej gry Platforms of Goo. Link to pobranie pełnej polskiej wersji znajduje się tutaj

Pozdrawia Kukółeczka Kuka Intercorporation,
zapraszając na również chyląca się ku zamknięciu Zieloną Gęś XXI w.

wtorek, 21 maja 2013

Dziś polecamy kolejną odsłonę naszej obszernej oferty książkowej, czyli komiks z przesławnym Kozłem Ronaldem™ i przebiegłą muchą w kuloodpornej kamizelce, kolejną publikację znanego i lubianego K. Ryfera oraz najnowszy tomik poezji Klementyny Osłowskiej p.t. "Wiekuiste Taborety".

biblioteka stonki II

Niniejszy plakat powstał przy użyciu wrogiego wszelkiej twórczości ołówka automatycznego. Mamy nadzieję, że nasze działanie dalej sprawia Wam przyjemność i na razie kontynuujemy...

-QooQK inc.

niedziela, 28 kwietnia 2013

Oto odnaleźliśmy dwa kolejne, fantastyczne produkty! Niesamowicie wciągającą "Kupę Mięci" Wacława Dżema i maksymalnie hipsterską skarbonkę-dzika, po której napełnieniu można bez skrupułów oddać się zakupowemu szaleństwu w jednym z naszych nieistniejących marketów!

łaaaa!

Cieszcie się Stonką puki ją macie!

Pozdrawia prezes QooQK inc.
właściciel marek Stonka i Zielona Gęś XXI wieku.

środa, 10 kwietnia 2013

Oto specjalne, powielkanocno-przedmaturalne wydanie katalogu Stonki! Bynajmniej nie sa to truizmy ale wysokiej jakości skarby nauki i kultury!

~truizmy

To tyle, bo nie ma czasu.

Jest to jedna z kart "Nowozytnej Stonki", która jednak nie ujrzała światła dziennego z powodu upadku QQ.inc

pozdrawia honorowy przewdodniczący stowarzyszenia byłych zastepców wiceprezesa QooQK inc.

poniedziałek, 25 marca 2013

Tak, zbliżamy się wielkimi krokami do zamknięcia działalności Stonki. Zanim to jednak nastąpi zapraszamy na premiery wielu wspaniałaych produktów! Na przykład na następujące, wspaniałe wielkanocne wydanie:

stonka wielkanocna 2013

stonka wielkanocna 2010

Mamy chyba wszystko! Coś dla fanów Wielkanocnych przekąsek, dla miłośników horrorów, kierujących się rozsądkiem i znajmością nawet najdawniejszej historii antyklerykałów*, kolekcjonerów pozytywnych bioprądów i zapalonych astronomów! Są nawet truskawki dla leworęcznych! Nie zapominając, że Wielkanoc jest świętem Wyzwolenia polecamy prawdziwą WOLNOŚĆ do samodzielnego montażu, w razie jakby ktoś nie uporał się z pisaniem kolejnego głupiego poradnika!

Dziękujemy za uwagę i życzymy wszystkim naszym Czytelnikom i Czytelniczkom jak najbardziej udanych Świąt Wielkiej Nocy, przeżytych w zdrowiu, szczęściu i DOBREJ atmosferze.

-z serca błogosławi prezes QooQK inc.

P.S. *książka P. Dau'a prawdopodobnie nie wpisuje się w atmosferę tych Świąt. Została jednak hojnie dotowana przez ugrupowania lewicowe i perfidnie przemycona przez skorumpowanych redaktorów do Wielkanocnego Wydania. Jesli ktoś czuje się urażony tą, lub którąkolwiek inną pozycją serdecznie przepraszamy i postanawiamy się nie poprawić.

niedziela, 17 marca 2013

Oto zparaszamy na kolejne wydanie Stonki! Jak wiele poprzednich jest ono oparte na zaprezentowaniu starych-ale-jarych bestsellerów pochodzących z samych początków Stonki. Aby zaspokoić naszych rządnych Stonki Czytelników, Czytelniczki, ich matki, córki, stryjów, wnuków, pradziadów, konkubiny i przybranych braci a także inne osoby spowinowacone prezentujemy pełne, siedmioproduktowe wydanie:

HERE & NOW = NOWHERE

Dzisiejsza, niespodziewanie obfita odsłona nie mogłaby się odbyć bez wsparcia naszych niezwykle hojnych, wiecznie pomocnych i nietrywialnie wyimaginowanych sponsorów:

e-kran, FROSH...

Dziękujemy za uwagę i zparaszamy na wydanie Wielkanocne, które już pieczołowicie zaczęliśmy powoli przygotowywać.

Nieustannie polecamy także, wciąż jak najbardziej żywotną, Zieloną Gęś XXI w.!

-Kukółeczka Kuka Intercorporation

wtorek, 19 lutego 2013

Niespodzianka! Sami jeszcze pół godziny temu nie wiedzieliśmy, że przyszedł czas na kolejną odsłonę Stonki.

Dziś, dla umilenia i ułatwienia sobie życia polecamy nieprzyzwoicie fajną GOOmową mysz (której nie godzi się pokazywać w czasie Postu) i pochodzącą znad samego gorącego Bałtyku ciupagę mechaniczną, która łatwo i przyjemnie wybije (a nawet wyrąbie) z głowy wszelkie ponure myśli!

fff000

Dziękujemy za niegasnące zainteresowania absurdalną działalnością QooQK inc.


Przy okazji publikacji Zielonej Gęsi XXIw. z żalem wspomnieliśmy, że nie wszyscy fani Stonki mogli doczekać tej chwili.
Kukółeczka Kuka Intercorporation poświęca ten wycinek swojej przestrzeni medialnej pamięci swojego przyjaciela i entuzjasty.


-prezes QooQK inc. w końcu zrzucił z siebie ten ciężki kawałek Stonki...

piątek, 25 stycznia 2013

Jako że wciąż istnieje pewna, choć nieliczna, grupa czytelników Stonki, polecamy kolejną, małą porcje produktów:

132

Przecież każdy marzył w dzieciństwie o własnym materialnym punkcie, a tajemnice subtelnych sztuk walk Zachodu fascynują wszystkich mieszkańców globu.

Ponieważ Stonka ostatnimi czasy rozwija się mało dynamicznie (udawajcie, że nic o tym nie wiecie!) polecamy inne źródła genialnych pomysłów:

Wbrew pozorom , oprócz Stonki istnieją w sieci inne ciekawe rzeczy (choć nie umywaja się z pewnością do QooQK inc.).

-StonkArts (QooQK inc.)

poniedziałek, 24 grudnia 2012

Oto zdawna wyczekiwana, Bożonarodzeniowa Stonka 2012! Nawet koniec świata nie mógł powstrzymać nas przed dostarczeniem światu Stonki! Być może z pewnym opóźnieniem, ale jednak proponujemy coś niesamowitego na Święta i to co po Nich nastąpi!

Aby dostatecznie uczcić tę wyjątkową okoliczność wigilijną proponujemy też niezwykłe Ąferyty Spęcjalne (tak naprawdę są to najstarsze opracowane Ąferty Stonki!):

fdsgh8888gg

Dziękujemy za uwagę. Mamy nadzieję, że nasze produkty dostarczą Wam jak najwięcej radości i pożytku, a w żadnym wypadku nie zaszkodzą, zwłaszcza w tak wyjątkowy czas.

Kukłeczka Kuka Intercorporation
po raz drugi życzy swoim fanom
niewyobrażalnie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i najglutszego Nowego Roku!

-prezes QooQK inc.

PS. jako, że w tym roku nie ukaża się kolejna odsłona Stonki, zapraszamy na premiery Zielonej Gęsi XXI w.

piątek, 30 listopada 2012

Ostatnio przedłużająca się nieobecność Stonki w sieci mam nadzieję nie zaniechęciła Was, Drodzy Czytelnicy i dalej chcecie wywalać gały na wytwory QooQK inc.

Dziś... dwa kolejne produkty odgrzebane z dawno zapomnianych zakamarków naszych nieprawdopodobnych magazynów. Mapa (a zwłaszcza chemiczna) Atlantydy przyda się każdemu poszukiwaczowi przygód, skrbów i guzów. A skoro o morzu mowa, warto wiedzieć coś o pływaniu, pływach i przepływach do czego pomocne będą wciąż pozostające na listach bestsellerów "Przepływy ładunków" znakomitego K. Ryfera.

{*}

Mamy nadzieję, że jak największy ładunek pozytywnych emocji przepłynął do Was bezpiecznie.

Z niespotykanym optymizmem pozdrawia
prezes QooQK inc. i jego dwunastnica

piątek, 02 listopada 2012

Dziś, na odmianę powrócimy do niedawno porzuconej konwencji publikacji mniejszej liczby produktów. Aby iniknąć dubli wybraliśmy dwa przecudowne i przeprzydatne produkty o przedłużonym terminie istotności:

film and proch

Wdzięczni za niegasnące zainteresowanie Stonką pozdrawiamy i zapraszamy w przyszłości (najlepiej codziennie, aby nabić licznik odwiedzin :).

Polecamy także gorąco Zieloną Gęś XXI w.!

-przezes QooQK in.

niedziela, 14 października 2012

Ku naszemu ogromnemu rozczarowaniu Stonka wciaż trwa i wymusza nieustanne działanie Kukółeczka Kuka Intercorporation. Oto kolejna odsłona tego co można znaleźć w zdelokalizowanych magazynach naszej niesamowitej sieci:

stonka and stonka again

Pozdrawiamy wszystkich, którym ciągle smakują nasze batony i w ogóle.

Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec! Stonka musi doistnieć czwartej rocznicy swojego powstania!

agh... kshss... biiip! ff... sss.. aghag..

 

niedziela, 02 września 2012

Tak, drodzy Czytelnicy, dziś ostatecznie kończą się ostatnie konwencjonalne wakacje przed końcem świata. Stonka musi zatem powrócić, aby znów bawić rzesze swoich biernych fanów.

Jednak, z uwagi na pewne - zupełnie zrozumiałe - rozleniwienie postanowiliśmy tylko odgrzać kilka zamrożonych, "starożytnych" produktów A.D. 2010. Wiemy, że to dla was prehistoria, ale należy czasm szanować wielowiekową tradycję Stonki.

Goo poleca na nadchodzący rok szkolny 2012/koniec świata następujące produkty, cenione przez przedwielkoświatowopremierowych czytelników:

Superpublikacja Stonki

Kukółeczka Kuka Intercorporation dziękuje za uwagę i zaprasza na kolejne publikacje już w kurtce.

Mamy nadzieje, że nikogo nie uszkodziliśmy.

Pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów, ekscesów, sedesów, esów i floresów
QooQK inc. vel ośrodek twórczy +KWA

środa, 18 lipca 2012

Wszystkie Stonki sa reklamami, jednak ten wpis nie jest związany ze Stonką bezpośrednio.

Kukółeczka Kuka Intercorporation rozpoczęła właśnie nowy rozdział swojej sieciowej aktywności i pojawił się Teatrzyk Zielona Gęś XXI w.!

Teatrzyk Zielona Gęś

Polecamy i po raz kolejny życzymi miłych wakacji.

QooQK inc. 4ever

piątek, 06 lipca 2012

Wszyscy na pewno czekaliście z niecierpliwością na ten dzień! Oto oficjalnie zamykamy działalność Stonki w roku 2011/2012, aby w okolicach września odpalić ją na nowo. Na pożegnanie mała agitacja:

Jedz

W czasie wakacji również należy pamiętać, aby nie powstrzymywać podstępu cywilizacyjnego, nawet jesi nie mamy przy sobie świeżej odsłony Stonki.

Kukółeczka Kuka Intercorporation życzy udanego wypoczynku,
choć zdaje sobie sprawę, że bez Stonki nie jest to takie łatwe.

transmisja przerwana

poniedziałek, 02 lipca 2012

Taak! Dotwraliśmy! W końcu wakacje i ich najwspanialszy moment czyli publikacja oficjalnej, Wakacyjnej Stonki! Jedna z kart jest wprawdzie zabytkową, starożytną Stonką z 2010 roku, jednak należy pamiętać, że pięko nie pyta o wiek.

Proponujemy kilka niezwykłych gadżetów do zabijania czasu, między innymi bardzo wciągającą i rozwijającą książkę Karola Ryfera, która nie pozwoli wam pomylić filozofii z zoofilią, a także wyborny film familijny Król Zlew II na DVD. Dla miłośników teorii spiskowych polecamy kolejny bestseller Phillipe'a Dau'a, a dla tych, którzy będą się naprawdę nudzili - 40 krzyżówek paranoicznych.

Smacznego!

słowa nie wystarzą.

...

Na rozpoczynający się czas wielkiego odprężenia życzymy, aby wszystko potoczyło się przyjemnie i bezpiecznie, aby nikt nie potrzebował żółwia do usuwania grzybów i nie wrócił do domu o kryształowych kulach.

Pozdrawia prezes Kukółeczka Kuka Intercorporation.

środa, 06 czerwca 2012

Tak, nie mylicie się! Oto specjalna publikacja Stonki z okazji zbiżającego się z astrologicznym tępie rozpoczęcia mistrzostw UEFA EURO 2012!

Sztab Generalny do spraw Załatwiania Prymitywnego Kukółeczka Kuka Intercorporation, zdając sobie w ostatniej chwili sprawę, że nie będzie mógł już nic zdziałać przed Otwarciem, postanowił w konwulsyjnie krótkim czasie stworzyć i opublikować Oficjalną Stonkę Euro 2012!

Oto nasz niesamowity produkt stworzony z myślą o... biało-czerwonych migdałach:

Stonkoplecak Kibica

Niech atmosfera największego sportowego wydarzenia w dziejach Polski pochłonie wszystkie inne trudy naszego niemrawo rozświetlanego przez Stonkę, szarego życia!

Przypominamy, że jak zwykle nie chcielismy nikogo obrazić, a jeśli tak się stało to nie ręczymy za siebie.

Pozdrawia prezes QooQK inc.

sobota, 26 maja 2012

Kolejna publikaja na naszym pomijalnie poczytnym, Stonkowym blogu. Mam nadzieję, że nie nadwyrężamy zanadto Waszej cierpliwości.

Idąc z duchem czsu postanowiliśmy zaserwować wam przepyszny kotlet z probówki, zgodny z najnowszymi osiągnięciami inżynierii geriatrycznej, pzepisami OQRD i o-bosz...

Niesamowita popularność, jaką powinna cieszyć się Stonka stała się przedmiotem dociekań wielu równie znanych osobistości. Polecamy pracę Poki'ego Grzyba, który w sobie tylko znany sposób odkrył to, czego sami Twórcy Stonki nigdy nie wiedzieli.

Stoka 26.05.2012

Jak widać trudno ująć w ludzkim jezyku i alfabecie nasze niesmowite produkty.

Zapraszmy do oczekiwania na kolejne odsłony Stonki, z których conajmniej jedna pojawi się w czerwcu. May the World be with Goo!

Z racjii dzisiejszej, przypadkowej daty publikacji, QooQK inc. składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom.

Stonka (c) by Kukółeczka Kuka Intercorportion (Ośrodek Twórczy +KWA) 2012

Ta odsłona Stonki jest zgodna ze standardem ISO 27360 (dawniej ISO-ZT-360).

piątek, 11 maja 2012

Witajcie z utęsknieniem wyczekujący na dzisiejszy dzień czytelnicy Stonki! Dziś wasz trud zostanie nagrodzony i ujrzycie kolejne dwa produkty pochodzące z mrocznych czeluści nieprawdopodobnych magazynów sieci Stonka.

Uważajcie!

Za moment wasz świat odwróci sie o 360 stopni!

Oto Goo poleca na dziś:

Niedźwiedzie... i przewracacz do kul

Dziękujemy z uwagę i zapraszamy na kolejne długie oczekiwanie. Przypuszcza się, że przed wakacjami czekają nas jeszcze conajmniej dwie odsłony w tym oczywiście uroczysta Stonka wakacyjna 2012! Nasz liczny, pełen podziałów i sprzecznych poglądów jednoosobowy zarząd palanuje także ujawnić przyczynę powstawania Stonki. To tyle w kwestii "spoilerów" (pol. zdradzania dalszego rozwoju akcji i rekacji przyp. tłum.).

Stonka (c) 2012 by Kukółeczka Kuka Intercorporation

Przypominamy, że Stonka nie ma na celu godzić w niczyje przekonania. Jesli ktoś sądzi, że jest inaczej ma najwyraźniej niewłaściwe przekonania.

czwartek, 05 kwietnia 2012

Oto kolejna publikacja Stonki! Po wielu męczarniach w końcu możemy się nacieszyć także wielkanocnym wydaniem:

---

A na deser Wielkanocne Ąferty Spęcjalne:

wielkanocne ąferty spęcjalne 2012

Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzy Kukółeczka Kuka Intercorporation.
Wiele radości z pisnia malowanek i wielu zajączków w prezencie...
eee... chyba jakieś literówki...

Jak zawsze przypominamy, że Stonka ma być czysta, bezstresowa i bynajmniej nie godzić w niczyje przekonania. Jesli ktoś sądzi, że jest inaczej, nich się nie przejmuje - każdy ma prawo do błędu.

PS. Nieniejszą publikację świętujemy samotnie, z powodu upadku QQ.inc, który to powinien pozostać tajemnicą.

Jeszcze raz pozdrawiam
-prezes QooQK inc.

wtorek, 27 marca 2012

Już dawno nic nie rozświetliło mroku dziejów, który pochłonął Stonkę.

Nadszedł czas by to zmienić...
Postanowiliśmy zastąpić stary, dobry i swietnie się spisujący styl publikacji nowym, totalnie beznadziejnym.

Od dzisiaj kolejne publikacje będą dotyczyły tylko pojedyńczych produktów, choć na Wielkanoc może zrobuimy wyjątek.

Na początek przewidziśmy prawdziwą ucztę dla miłośników naukowych sucharów:

stonkaaaa...

Dzięki temu sprytnemu manewrowi bedziemy w stanie jeszcze długo wydawać Stonkę, niezależnie od tego, czy ktoś ją jeszcze będzie czytał (mamy jednak nadzieję, że nasz znikomy nakład pracy nie pójdzie na marne).

Pozdrawiamy wszystkich, którzy wierzyli, że Ten dzień nadejdzie i wyczekiwaliz utęsknieniem powrotu Stonki.

Stonka © by Kukółeczka Kuka Intercorporation

 
1 , 2 , 3